מי אני

דגל אדום.

דגל אדום כי אני סוציאל דמוקרט מאז שעמדתי על דעתי החברתית, הכלכלית, הפוליטית. דגל אדום כתמרור אזהרה למציאות שלנו, מסוכן לרחצה, שימו לב.

דגל אדום יעסוק בעיקר במפגש בין הכלכלי לחברתי עם נגיעות במדיני, ובפוליטי, במה שמניע .  סביר שגם עם סטיות מעת לעת לאמריקנה ובכלל. כי ה140 תווים בטוויטר לא מספיקים להכל.

אני: אלון ניסר, מדריך, מחנך ופעיל חברתי-פוליטי. חבר דרור ישראלחי בקומונה. בין שאר עיסוקי אני קורא מצויין, מתכנת , חובב גיליונות אקסל ענקיים, איש כספים ואבא.

מחוץ לדגל אדום אני גם כותב בבלוג משותף של 4p-tech על טכנולוגיה, קוד פתוח והרשת עם אוריינטציה בעיקר למפתחים וחובבי טכנולוגיה וחברה .

דיסקליימר: העמדות כאן מייצגות אותי ואותי בלבד, לא את מקומות העבודה שלי, לא את הארגונים שאני חבר בהם ולא בכלל. אני ורק אני נושא באחריות עליהן.

ועוד משהו: כרגע אני מתארח כאן, מקווה שאצליח להפיק מעצמי תפוקת כתיבה רלוונטית. אם הניסוי אצליח נעבור לבלוג שיותר בשליטתי ולדומיין מובחן יותר. בטח זה לא יקרה

2 מחשבות על “מי אני

 1. Yair Shefi

  לאלון שלום
  בעניין משבר הדיור במדינה: אמש – 26.10.16 – השתתפת בדיון ב"לילה כלכלי". הסתקרנתי וקראתי את הבלוג שלך, ובמיוחד בקטעים שדנים בדיור.
  בדיור לא מדובר ב"צדק חלוקתי", שעליו ידונו בתקשורת, באקדמיה ובכנסת. אם יש הסכמה שקורת גג סבירה מגיעה לכל תושב במדינה. חשוב במיוחד שלכל ילד תהיה פינה מסודרת שבה הוא יוכל להתפתח כמו כל ילד מכל שכבה סוציו אקונומית גבוהה יותר, שתהיה לו הזדמנות שווה לנצל את הפוטנציאל שלו.
  במצב הנוכחי במדינה אין צורך בכל הנתונים והתרשימים המלווים אותם. גם אין צורך בהבאת התאוריות. היד הנעלמה תווסת את השוק החופשי של הדיור כאשר ייסגר הפער של 140,000 דירות שחסרות בישראל.
  יש פתרון אחד, שמסתובבים סביבו ואין אומץ להגיד שהוא הפתרון לכל בעיית הדיור במדינה, גם חברתית וגם כלכלית: "פתרון בעיית הדיור הציבורי יפתור את בעיית הדיור במדינה". ההתעלמות מפתרון זה אינה הוכחה שהוא אינו נכון, זה רק אומר שיש בשטח מלחמות אגו, שכל הפונקציונרים דבקים ברעיונותיהם, השאובים ממעמקי הקופסה שבה הם מצויים.
  המדינה תבנה 137,000 יח"ד לזכאים לדיור ציבורי שאין למדינה דירות להושיב אותם בהן; המדינה שולחת את הזכאים האלה לשכור דירות בשוק החופשי ומשלמת להם חלק מעלות שכר הדירה (בין 800 ל- 4,000 ש"ח לחודש, בהוצאה שנתית של 2 מיליארד ש"ח). הוצאת הזכאים לדיור ציבורי משוק השכירות החופשי הוא כמו העברתם לברלין (או לוורשא), או – מגפה ענקית או מלחמת גוג ומגוג. בכל מקרה – יגדל היצע הדירות בשוק החופשי ביותר ממאה אלף דירות. מש"ל!
  כאשר מר משה כחלון, גם שר האוצר, השיק את ספינת הדגל שלו – התוכנית "מחיר למשתכן", תפסתי טרמפ עליה. היא גרועה ביותר, אך אני משתמש בה להסברה: היא מצוינת. אבל רק אם המשתכן יהיה אחד – מדינת ישראל. המדינה תיתן לקבלנים קרקע במחיר אפס, שיבנו עליה, עבור המדינה, 137,000 דירות במחיר מוסכם של 4,000 ש"ח למ"ר. יהיו אלה דירות עבור הזכאים לדיור ציבורי, שאין למדינה דירות עבורם.
  מחירי הדירות ב"מחיר למשתכן" אינם נמוכים ממחירי השוק החופשי, אלא שחלק מהתשלום נעשה על חשבון המדינה. השר כחלון, וח"כ אלי כהן – המגפון שלו – רוצה שנאמין שהמדינה אינה מכניסה את ידה עמוק לכיס של הציבור, להוציא משם את הכסף למימון אותו סבסוד. כל עניין ההגרלות הוא אתנן לבוחרים שלו או שוחד לאלה שהוא רוצה שיבחרו בו.
  הזכאים לדיור ציבורי הם אלה שכבר "זכו" למעמדם לפי קריטריונים קשוחים שעומדים במבחן הזמן והממשלות בעשרות השנים האחרונות.
  לדעתי, העניין היחידי שראוי לדון בו הוא: האם באמת דרושה אינטגרציה בשיכון ? או שמא עדיף ליצור שיכונים הומוגניים, עבור הזכאים לדיור ציבורי. לדעתי – הומוגני, כמו קיבוצים או ערים חרדיות או, להבדיל, ארסוף וקיסריה.
  בניית הדירות הנ"ל חייבת להיעשות ע"י קבלנים זרים (סינים?!). הפתרון לטווח ארוך הוא הפתרון לטווח המיידי – בנייה סינית של 137,000 דירות לדיור הציבורי, שיאפשרו ל"בוני הארץ" לתפקד בכבוד ולספק לשוק המקומי את כמות הדירות השנתית שדרושות במצב של שווי משקל, כ – 50,000. האדריכל משה ספדיה בונה עכשיו פרויקטים ענקיים בסין: נראה לי שהוא לא יסרב לתרום מניסיונו איך לבנות דיור ציבורי מעולה בישראל. לשמחתי, לאחרונה נפל האסימון אצל הפונקציונרים בעניין מיקור חוץ, עכשיו אני ממתין
  הבמה היחידה שלי בנושא זה היא הבלוגייה ב"דה מרקר קפה". נמצאים שם 4 פוסטים בנושא זה:
  1) פתרון בעיית הדיור הציבורי יפתור את בעיית הדיור במדינה http://cafe.themarker.com/post/2959295/
  2) בנייה לזכאים במתחמים נפרדים או במעורב עם דיירים חזקים – דיור ציבורי ואינטגרציה – http://cafe.themarker.com/post/3228580/
  (3 התוכנית "דיור ציבורי" היא המשתלמת ביותר. הפרוט והחישובים : http://cafe.themarker.com/post/3316534/ .
  4) הסיבות לשלילת התוכנית מחיר למשתכן http://cafe.themarker.com/post/3313301/
  בבניין ציון ננוחם
  יאיר שפי

 2. פינגבק: שלום עולם | דגל אדום

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s