שנאת העובדים של גיא רולניק עולה מדרגה

"קוראים לזה הסתה"

פוסט תגובה קצר לאיבוד הרסן של גיא רולניק:

אפשר להגיד כל מיני דברים על התשדיר המופרך של רשות המיסים. גם על קו הצדק המגוחך וגם על הטענה כאילו המיסים שאנחנו משלמים ירדו. אפשר גם לזכור שרוב בעיית ההון השחור בישראל מרוכזת כנראה בארגוני פשע שמעלימים מס על סחר בבני אדם, סמים, פרוטקשן ומה לא. אפשר גם לשער שהכסף הגדול (אולי אחרי ארגוני הפשע) הוא העלמת המס הסמי חוקית של "מתכנני המס" המתוחכמים מהאלפיון העליון. מנהלים שמחזיקים "חברות" פיקטיביות בשביל לחסוך לעצמם מס הכנסה ולהכיר הוצאות ברכב המפואר,חברות ישראליות שכמעט לא משלמות מס באמצעות תכנון מס חוצה גבולות ויבשות ועוד כאלו. האינסטלטור שעובד בשחור מדי פעם (ולא שזה לגיטימי) הוא רחוק מלהיות מרכז הסיפור.

אבל יש דברים שאי אפשר להגיד. ההשוואה של מעלימי מס, גנבים לעשרות אלפי עובדים? הקביעות על "מיליונרים" ועשרות אלפי משרות מיותרות מדגימות בדיוק את קו המערכת של המרקר , טחינת שקרים חוזרת ונשנית עד שהיא נהיית עובדה. אבל כאן רולניק מסלים הלאה ואומר בעצם שהם אויבי הציבור, עבריינים, כמו אלו שהפרסומות של רשות המיסים מזהירה בפניהם.

התיאור של עובדי החברות הממשלתיות "כדמויות השחורות על הגב שלנו" לקוח היישר מעולם הדימויים של בנימין נתניהו, מלך הימין הישראלי שהמשיל לפני קרוב לעשור את "האיש השמן והאיש הרזה". כן, כן רולניק, שכבר שנה וחצי מתיימר להנהיג את המחאה ולצערי חלק מרעיונותיו גם נקלטו אצל חלק מהמשתתפים, הוא בשר מבשרו של הימין הכלכלי מבית מדרשו של נתניהו, גם שהוא מנסה למכור לנו סיפורים נורדיים.

יכלתי לציין שוב שממילא מדובר בשקר, שדוח הממונה על השכר מראה שמרבית עובדי החברות הממשלתיות נהנים אולי ממשכורת גבוהה יחסית לעובדי כפיים (כן, המלגזן בנמל אשדוד מקבל יותר, על כל מלגזן כזה יש 10 סמנכ"לי כלום בפיתה שמקבלים פי 2) אבל ממש לא כזו שהופכת אותם למיליונרים,גם השכר הממוצע של מהנדסי אלתא ותע"א שאחראים להגנה האווירית של ישראל לא מתחרה במשכורות ההייטק האזרחי (אם אתם לא מאמינים לי תבדקו לבד).

יכולתי גם לתהות מאיפה שלף רולניק  את "עשרות אלפי המשרות המיותרות" שעל גבינו? כי אפילו בתע"א, אולי המעסיק הגדול בין החברות הממשלתיות, יש בקושי 12 אלף. ובטח אחד או שניים מהם עושים משהו נכון ונחוץ, בהתחשב ברווחי תע"א ובתרומה האדירה שלה לבטחון ישראל. אולי אלו העובדים הסוציאליים המיותרים בלשכות הרווחה המפוצצות? המורים בכיתות הענק? יכולתי, אבל לא נראה לי שרולניק נותן לעובדות האלו להפריע לו

בעולם מתוקן אולי היה אפשר לתבוע את רולניק, במציאות זה לא יקרה. תביעה תשרת את יחסי הציבור של רולניק (אותו תעלול שאלדד יניב קיווה לשווא שיקרה) וממילא הרף הנדרש בתביעת "לשון הרע" נגד עיתונאי הוא גבוה במיוחד (ובצדק) ואין כנראה עו"ד בצד התביעה שיצליח להתמודד עם הניסיון של עו"ד מיבי מוזר. עיתונאים תובעים רק מהצד של העשירים והחזקים, שלדון אדלסון כופף את ערוץ 10. בעוד העובדים, גם החזקים והמאוגדים הם החלשים כאן מול רולניק המקושר.

רולניק עושה את זה כבר לא מעט זמן אבל הציוץ הזה מגדיש את הסאה.

יש שם למה שרולניק עושה. יש לזה שם: קוראים לזה הסתה. אני מחכה להתנצלות של רולניק, איכשהו, לא נראה לי שזה מה שיקרה.

6 מחשבות על “שנאת העובדים של גיא רולניק עולה מדרגה

 1. גולן

  אלון, נראה שדווקא אתה זה שמתקשה לייצר אמירה ביקורתית נגד השחיתות בוועדי העובדים הגדולים ומגבה את טיעוניך בלא מעט דמגוגיה… המלגזן באשדוד הוא דוגמא מצויינת לשחיתות הזו ואתה אפילו לא מצליח לבקר את התופעה אלא משווה אותה לתופעה מכוערת אחרת… אתה טוען שלא יכול להיות שיש עשרות אלפי משרות מיותרות ומוכיח את זה בזה תע"א יש רק אלף? אבל בחברות הציבוריות כולן היו 58,398 ב-2011, אז מה הקשר לתא"ע? לומר שגיא רולניק הוא נגד העובדים זו בדיוק אותה המחנאות שלדעתי בגללה שלי יחימוביץ הפסידה כל כך הרבה קולות ליאיר לפיד.

  1. alonnisser מאת

   ומציע לך לקרוא את הפוסט הביקורתי שלי על דוח מבקר השכר בשירות המדינה, אחרי קריאה מעמיקה שלו, כולל הניתוח באקסל של השגיאות בדברור שהמרקר העתיקו as is. כן, רולניק הוא נגד העובדים, מתחפש כאביר מעמד הביניים אבל זו לא האג'נדה האמיתית שלו.

 2. גולן

  אלון, נראה שדווקא אתה זה שמתקשה לייצר אמירה ביקורתית נגד השחיתות בוועדי העובדים הגדולים ומגבה את טיעוניך בלא מעט דמגוגיה… המלגזן באשדוד הוא דוגמא מצויינת לשחיתות הזו ואתה אפילו לא מצליח לבקר את התופעה אלא משווה אותה לתופעה מכוערת אחרת… אתה טוען שלא יכול להיות שיש עשרות אלפי משרות מיותרות ומוכיח את זה בזה תע"א יש רק אלף? אבל במגזר הציבורי כולו היו כ1.1 מיליון עובדים ב-2012, אז מה הקשר לתא"ע? לומר שגיא רולניק הוא נגד העובדים זו בדיוק אותה המחנאות שלדעתי בגללה שלי יחימוביץ הפסידה כל כך הרבה קולות ליאיר לפיד.

  1. גולן

   תיקון טעות: ההשוואה צריכה להיות ליותר מ-18,218 ב-2011 עובדים בחברות הממשלתיות ולא לכל המגזר הציבורי, עדיין מספר רחוק מאד מ-12,000…

  2. alonnisser מאת

   גולן, לא חסרות בעיות בועדים הגדולים. בפרט בועד תע"א שאני לא מחבב את הבחישה המרכז ליכודית הגלוייה שלו ואני לא מוכיח שאין עשרות אלפי משרות מיותרות בחברות הממשלתיות, כמו שרולניק לא מוכיח שיש כאלו. רולניק טוען טענה פופוליסטית ואני בסה"כ מתייחס למופרכות שלה. לא הגיוני שבין פחות ממאה אלף חברות ממשלתיות יש עשרות אלפי עובדים מיותרים, גם אם נניח אחוז אי יעילות אדיר (בהרבה מהמציאות לדעתי) של 10% לא יהיה מדובר ביותר מעשרת אלפים עובדים כאלו.
   ועיקר הפוסט עוסק בכלל באג'נדה הרולניקית, עם התגובה הפבלובית נגד עובדים, קו המערכת של עיתון המרקר שסגן עורך גלובס (עיתון העסקים גלובס) כינה בצדק "פראבדה" של משרד האוצר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s